'Η ΕΝΩΣΗ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΒΑΡΕΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ[Ε.ΦΙ.Β.Α.]. ...............ΕΛΠΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ

«Χρυσοί»...

ς

Στο  ψηλότερο  σκαλί του  βάθρου  ο Αζωίδης

«Χρυσοί» οι Αζωίδης και Λυμπεροπούλου!

Οκτώ μετάλλια, εκ των οποίων δύο χρυσά, ήταν ο απολογισμός των ελληνικών χρωμάτων στο διεθνές τουρνουά τζούντο U20 με την επωνυμία «Iliadis Cup» που διεξήχθη στη Νέα Καλλικράτεια και συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο καλεντάρι της ευρωπαϊκής ομοσπονδίας. Ο πρωταθλητής Ευρώπης στους Νέους, Γιώργος Αζωίδης βρέθηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου των νικητών στην κατηγορία των -66 κιλών, ενώ το χρυσό μετάλλιο των -78 κιλών, κατέκτησε η Βασιλική Λυμπεροπούλου.

Τη λίστα των ελληνικών μεταλλίων, συμπλήρωσαν οι Ομηρος Λιατήρης (-73κ.), Παρασκευή Εδίρνελη (+78κ.), Κωνσταντίνα Πλούμπη (-44κ.), Ελένη Καλιγκαρίδη (-48κ.), Ελένη Ραγκούση (-52κ.) και Παύλος Γκαρακλώβ (-81κ.) οι οποίοι κατέκτησαν την τρίτη θέση.

πηγη:exedrasports.gr